Chcete být šťastní? Víme jak na to!

Chtěl/a bych mít štěstí! Určitě i vám někdy z úst vypadla tahle věta. Jenže co to vlastně je – to štěstí? Je to hromada peněz a nic nedělání? Nebo neustále dobrá nálada a pozitivní přístup k životu? Či snad upřímná láska a přátelství neznající hranice?

Být šťastný je ve skutečnosti hodně individuální věc. Pro každého z nás štěstí znamená něco jiného, stejně tak má každý z nás jinou cestu, kterou se pro ono štěstíčko musí vydat. Pokud přemýšlíte, jak štěstí dosáhnout, jste tu správně. Poradíme vám, jak štěstí najít, uchopit a už nepustit!

Uvědomte si, co pro vás štěstí vlastně znamená

Přesně jak jsme naznačili o pár řádků výše – štěstí je věc, na kterou každý z nás pohlíží jinak. Může mít mnoho podob a variant. Stačí jen umět je rozpoznat. Budete-li mít jasno v tom, co pro vás štěstí znamená, uvidíte, že rázem nastane daleko více situací a příležitostí, ve kterých budete moci hrdě prohlásit: jsem šťastný/šťastná.

Usmívejte se – klidně i sami na sebe

Věděli jste, že výraz vaší tváře dokáže ovlivnit vaší náladu? S tímto tvrzením přišel legendární Charles Darwin a světe div se – je to pravda! Takže pokud chcete být šťastnější, naučte se usmívat.

Usmívejte se kdykoli a na kohokoli – klidně na cizí lidi na ulici, kteří vám úsměv zaručeně budou oplácet. Smějte se i sami na sebe při pohledu do zrcadla, zvedne vám to náladu. A smějte se i v době, kdy vám do smíchu nebude. Sníží to stres a pomůže vám to danou situaci lépe zvládnout.

Naučte se říkat ne

Divili byste se, kolik lidí neumí druhým říkat ne. Možná i vy k nim patříte, a jakmile vás někdo o něco požádá, bezmyšlenkovitě jdete a vyhovíte mu. A dokonce i ve chvíli, kdy mate jinou práci nebo něco jiného na starost.

Jenže to je špatně. Neumíte-li druhým říkat ne, pak si vaší dobrosrdečnosti přestanou vážit a naopak ji začnou využívat. Proto se naučte říkat ne a uvidíte, že rázem budete mít více času na své koníčky, rodinu nebo přátele. A to je pořádný důvod ke štěstí.

Stanovte si cíl a jděte k němu pomalu

Štěstí se neodmyslitelně pojí k úspěchu. Každý z nás máme své cíle, kterých se snažíme dosáhnout. Bohužel ale mnoho z nás zbytečně chvátá a padne ještě před cílovou rovinkou. Proto pro vás máme tip, který vás může přivést nejen ke zdárnému cíli, ale i k vytouženému štěstí: stanovte si nějaký cíl a vydejte se k němu pěkně pomalu, postupnými malými krůčky.

Každý jediný krok vpřed je důvodem k tomu, abyste sami sebe pochválili a radovali se i z tohoto malého úspěchu. Jednou totiž dosáhnete cíle – a to teprve bude radosti!

Radujte se z maličkostí a odměňujte se

Každý den splníme celou řadu úkolů, které jsou možná každodenní záležitostí, ale i přesto si zaslouží takovou malou soukromou oslavu. Chcete-li být šťastnější, vytvářejte sami pro sebe příležitosti k tomu, abyste šťastní byli.

Jak? Jednoduše! Ať už za den splníte jakýkoli úkol – odevzdáte vypracovanou diplomovou práci, splníte šéfem nařízené úkoly, pošlete všechny profesní emaily, odpovíte na několik inzerátů ohledně zaměstnání nebo uběhnete kilometr – odměňte se.

Mějte radost ze všeho, co uděláte správně a za všechno se patřičně odměňte. Může to být úplná maličkost, ovšem i díky té maličkosti budete šťastnější.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *